Od czego zacząć naukę niemieckiego?

od czego zacząć naukę niemieckiego

Nie mówisz po niemiecku lub znasz go tylko w niewielkim stopniu? Jeśli planujesz wyjazd za zachodnią granicę do praca opieka Niemcy, musisz być przynajmniej komunikatywna. Im lepiej będziesz posługiwać się tym językiem, tym większą masz szansę na zarobek. Z tego względu koniecznie powinnaś trochę się podszkolić. Podpowiadamy, od czego zacząć naukę niemieckiego!

Podstawowa znajomość języka jest jednym z wymagań, które zawsze są uwzględnione w ogłoszeniach o pracę dla opiekunek seniorów w Niemczech. Nic w tym dziwnego – zajmowanie się osobą starszą polega w dużej mierze na wykonywaniu poleceń, dotrzymywaniu towarzystwa, a także monitorowaniu stanu podopiecznego. Kilka zwrotów i słówek nie wystarczy. Dowiedz się, od czego zacząć naukę niemieckiego, by dobrze nastawić się do tego wyzwania!

Od czego zacząć naukę niemieckiego?

Wiele osób nie ma pojęcia, od czego zacząć naukę niemieckiego. Najlepiej byłoby oczywiście zapisać się na specjalny kurs. Poczucie obowiązku, doświadczony prowadzący oraz kontakt z innymi osobami zawsze dają najlepsze efekty. Nie każdego stać jednak na takie rozwiązanie. Nasza agencja oferuje wsparcie i stara się jak najlepiej przygotować opiekunki do wyjazdu, ale nie ma wątpliwości, że ważna jest też samodzielna praca.

Istnieje wiele metod nauki języków obcych, ponieważ każdy preferuje inne sposoby czy narzędzia. Dobrze jest zorientować się, czy ktoś z bliskich osób nie zna niemieckiego lub akurat się go nie uczy. Wtedy można wspólnie motywować się do pracy, prowadzić konwersacje, urządzać sobie sprawdziany, wymieniać się materiałami itp. Wiele opiekunek pożycza np. podręczniki od własnych dzieci i wspólnie z nimi odrabia lekcje.

Bardzo dobrze jest na początek „osłuchać” się z niemieckim, oglądając wiadomości, filmy czy teledyski w tym języku z polskimi napisami. W ten sposób mózg podświadomie zacznie wyłapywać pojedyncze słowa, a także przyzwyczai się do samego brzmienia, akcentu itp.

Od czego rozpocząć naukę języka niemieckiego?

Większość opiekunek ma kłopot z tym, od czego rozpocząć naukę języka niemieckiego. Jeśli zupełnie nie ma się pojęcia, najlepiej wypróbować kilka metod. Z pewnością przydatne będą podręczniki, słowniki i rozmówki, które można kupić czy wypożyczyć z biblioteki. W Sieci również można znaleźć sporo przydatnych materiałów oraz poradników dla osób starających się szybko poznać nowy język. Pomocne będzie zarejestrowanie się na forach tematycznych, zapisanie się do odpowiednich grup na Facebooku oraz zaobserwowanie powiązanych blogów i kanałów na YouTube. W ten sposób można zdobyć wiele przydatnych informacji.

Jeśli preferuje się nowoczesne rozwiązania, świetnie sprawdzą się wszelkie aplikacje na smartfona. Są interaktywne, naładowane masą informacji, a do tego pomagają zadbać o regularność – zachęcają do nauki przez elementy grywalizacji lub ustawiają specjalne przypomnienia. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne kursy on-line i portale do nauki.

Jak zacząć naukę niemieckiego?

Jak widać nie ma jednego przepisu na to, jak zacząć naukę niemieckiego. Mimo to specjaliści często powtarzają kilka porad, które zawsze się sprawdzają. Przede wszystkim warto dbać o konsekwentność. Niezwykle pomocne jest też „otaczanie” się nowym językiem. Warto przykleić do przedmiotów w domu fiszki z niemieckimi nazwami, oglądać niemieckie wydania wiadomości i filmy z napisami, a także słuchać niemieckojęzycznej muzyki. Za każdym razem, gdy pozna się jakieś nowe słowo (np. z aplikacji czy podręcznika), które może być szczególnie przydatne, dobrze jest zapisać je w specjalnym notesie. Później warto przenieść je np. na brystol przyklejony w miejscu, na które często się spogląda, np. ścianę nad biurkiem czy łóżkiem.

Niezwykle pomocne jest również prowadzenie prostych dialogów z osobami dobrze znającymi niemiecki. Języków najlepiej uczy się w praktyce. Partnera do rozmowy da się łatwo znaleźć przez Internet na specjalnych grupach czy portalach. Często są to osoby przygotowujące się do pracy jako lektor czy studenci z wymiany chcący doszlifować swój polski.

Skoro wiesz już, od czego zacząć naukę niemieckiego, zabierz się do pracy. Potraktuj to jako szansę na rozwój, a także większy zarobek. Staraj się regularnie korzystać z różnych materiałów, a z pewnością szybko staniesz się przynajmniej komunikatywna!

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *