Aplikacje do nauki niemieckiego

aplikacja ułatwiająca naukę języka niemieckiego

Chcesz poprawić swoje kompetencje językowe przed wyjazdem do pracy do Niemiec jako opiekunka? Postaraj się poświęcić każdą wolną chwilę na naukę, a z pewnością szybko osiągniesz zadowalające efekty. W tym pomocne będą wygodne i skuteczne aplikacje do nauki niemieckiego. Przedstawiamy najciekawsze propozycje, w tym również dostępne bezpłatnie!

Czekając na tramwaj, siedząc w autobusie, pijąc popołudniową kawę czy relaksując się przed snem większość z nas sięga po smartfona. Zamiast bezmyślnie scrollować social media można wtedy robić coś bardziej pożytecznego. Wcale nie potrzeba dużo do tego, by przyswoić nowe słówka czy zwroty z obcego języka. Poznaj najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego!

Szukasz pracy? Skorzystaj z naszych ofert pracy jako opiekun seniora Niemcy.

Aplikacje do nauki niemieckiego

Współcześnie co rusz powstają nowoczesne aplikacje do nauki niemieckiego, które są niezwykle wygodne i skuteczne. Nie tylko pozwalają w każdej chwili poszerzać swoją wiedzę, ale też skutecznie motywują poprzez elementy gamyfikacji czy powiadomienia push. Wiele z nich bardziej przypomina gry niż nudne kursy, a jak wiadomo, zabawa jest najlepszą formą nauki.

Zdecydowania większość aplikacji do nauki niemieckiego jest darmowa, ale oferuje dostęp do dodatkowych materiałów po opłaceniu abonamentu. W wielu przypadkach jak najbardziej warto to zrobić, ponieważ nie są to raczej wygórowane kwoty, a do tego często organizowane są akcje promocyjne oraz przyznawane są korzystne rabaty, np. za polecenie aplikacji znajomemu.

Darmowe aplikacje do nauki języka niemieckiego

Osoby szukające interaktywnych pomocy najczęściej celują w darmowe aplikacje do nauki języka niemieckiego. Jeśli rzeczywiście nie chce się wydać ani złotówki, warto wykorzystać okresy próbne oraz podstawowe wersje znanych oprogramowań. Które z nich są najpopularniejsze?

Jedną z najsłynniejszych aplikacji jest Babbel, która w 2008 roku zapoczątkowała trend na naukę języka poprzez smartfon. Oferuje krótkie tematyczne lekcje, pozwalające przyswoić nowe słówka, przydatne zwroty, konstrukcje gramatyczne itp. Po każdym teście otrzymuje się ocenę.

Świetną propozycją jest też Duolingo. Działa w wyjątkowy sposób, ponieważ głównie skupia się na tłumaczeniu krótkich tekstów na język ojczysty i odwrotnie. Dzięki prostym ćwiczeniom tłumaczeniowym, a także testom z dyktowania oraz słownictwa można szybko nauczyć się rozumieć język niemiecki, przy okazji przyswajając sporo zwrotów.

Ciekawą aplikacją jest również Brainscape, wykorzystującą wirtualne fiszki. W takiej formie nie trzeba męczyć się z drobnymi karteczkami, które łatwo zgubić. Do bazy można dodawać własne propozycje, a także pobierać słówka wprowadzone przez innych użytkowników. Specjaliści są zgodni co do tego, że regularna praca z fiszkami pomaga szybko przyswoić wiele nowych określeń. Podobną aplikacją jest polska Fiszkoteka.

Jeśli zaś chce się przetestować swoje umiejętności w praktyce, w pewnością przyda się HelloTalk. Jest platformą e-leraningową i portalem społecznościowym dla osób, które chcą trenować konwersacje w obcym języku. Posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. tłumaczenia nieznanych słów na czacie lub możliwość audio zapisu wypowiedzi. Za jej pośrednictwem można łatwo nawiązać kontakt z native speakerami i zyskać pewność siebie w używaniu nowego języka.

Najlepsze darmowe aplikacje do nauki języka niemieckiego

Najrozsądniej jest korzystać nie z jednego, a z kilku interaktywnych narzędzi. Oferują różne metody nauki, a także mogą po prostu bardziej lub mniej przypaść do gustu. Najlepiej po prostu wpisać w sklepie Google Play czy iStore frazę „najlepsze darmowe aplikacje do nauki języka niemieckiego” i sprawdzić propozycje z listy. Zawsze warto też poprosić o poradę doświadczone osoby na forach czy grupach tematycznych. W ten sposób z pewnością wkrótce znajdzie się idealne narzędzie, które skutecznie zachęci do samorozwoju.

Aplikacje do nauki niemieckiego pomagają poznawać nowe słowa, zwroty, zasady gramatyczne itp. Ich atrakcyjna, interaktywna forma sprawia, że jest to o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdź nasze propozycje oraz postaraj się znaleźć inne opcje, by jak najlepiej przygotować się do pracy!

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *