Jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego?

Jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego

Zanim wyjedzie się do praca opiekunka Niemcy, warto poprawić swoje umiejętności językowe. Oprócz zwrotów najważniejsze są oczywiście słówka. Nawet jeśli nie zawsze potrafi się skonstruować pełną wypowiedź, równoważniki zdań pomagają przekazać myśl. W pracy opiekuna często ważniejsza jest szybka reakcja niż zaawansowana konwersacja. Podpowiadamy, jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego!

Samemu jest dość trudno zmotywować się do przyswajania obcego języka. Zdecydowanie najmniej przyjemne jest czytanie zasad gramatycznych i rozwiązywanie powtarzalnych zadań. Z tego względu najlepiej jest zacząć od przyjemniejszych kwestii, by się nie zrazić. Dowiedz się, jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego i które metody na to są najskuteczniejsze!

Jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego?

Zastanawiasz się, jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego? Przede wszystkim zgromadź przydatne materiały. Na pewno potrzebne będą Ci słowniki, podręczniki oraz fiszki. Przeglądając takie pomoce naukowe znajdziesz sporo przydatnych nazw i określeń, które warto będzie spróbować zapamiętać. Wypisuj je w specjalnym notesie, który powinnaś zawsze mieć pod ręką. W każdej wolnej chwili przeglądaj go i wracaj do nowo poznanych słówek.

Masz kłopot z zapamiętaniem trudnych niemieckich rzeczowników? Postaraj się jakoś wkomponować je w zdanie. Im będzie zabawniejsze, tym lepiej. Kiedy coś nas rozbawi, na dłużej pozostaje w pamięci. Doskonale sprawdza się też zasada skojarzeń – może brzmienie tego słowa coś Ci przypomina? Im dokładniejsza asocjacja, tym lepiej.

Sposób na naukę słówek z niemieckiego

Trudno wskazać jeden, najlepszy sposób na naukę słówek z niemieckiego. Każdy ma własny tryb pracy i indywidualne preferencje. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że warto wypróbować przynajmniej kilka metod. Nawet jeśli np. używanie fiszek na początku świetnie się sprawdza, z czasem może po prostu się znudzić. Brak motywacji i rutyna skutecznie zabijają zapał do nauki. Jeśli zadba się o różnorodność, pobudzi się umysł oraz lepiej utrwali przyswajaną wiedzę.

Szczególnie dobrze jest łączyć ze sobą sposoby wzrokowe, słuchowe, a nawet kinestetyczne (dotykowe). Warto np. rozmieścić w domu karteczki z niemieckimi nazwami na sprzętach i przedmiotach, słuchać nagrań lektorskich prezentujących wymowę słów oraz regularnie przepisywać listę nowopoznanych określeń. Nawet jeśli znajdzie się ulubione sposoby na naukę, nadal warto eksperymentować. Wtedy dodatkowo można sprawdzić, czy rzeczywiście coś się zapamiętało.

Słówka niemieckie

Niektóre słówka niemieckie potrafią być naprawdę skomplikowane i trudne do zapamiętania. Wtedy najlepiej jest zacząć stosować je w praktyce. Staraj się wplatać je w codzienne zdania, chociażby w myślach. W codziennych sytuacjach myśl o tym, jak dane polskie słowa brzmią w języku niemieckim i próbuj się je zastępować. Jeśli nie będziesz wiedzieć, od razu weź słownik czy smartfona oraz sprawdź, jak brzmi odpowiednik. Następnie dodaj go do swojego notesu.

Kluczem do skutecznej nauki słówek niemieckich jest powtarzanie. Nawet jeśli w ciągu kilku dni przyswoi się kilkadziesiąt określeń, za chwilę się o nich zapomni. Tak jak niećwiczone mięśnie słabną, tak nieużywane języki są wypierane. Warto co jakiś czas organizować sobie minisprawdziany. Dobrze jest również zaangażować w swoją naukę bliskich. Przepytywanie przez partnera, znajomych czy rodzinę będzie skutecznie motywować do pracy.

Szybka nauka niemieckich słówek

Dzięki nowoczesnej technologii szybka nauka niemieckich słówek jest oczywiście jeszcze wygodniejsza. W Sieci można znaleźć sporo tematycznych blogów, portali i kursów on-line. Niezwykle praktyczne są również specjalne aplikacje na smartfona. Z ich pomocą da się uczyć dosłownie w każdej wolnej chwili, np. podczas jazdy autobusem, siedzenia w poczekalni czy stania w kolejce w sklepie. Ich interaktywny charakter jest atrakcyjny, a elementy gamyfikacji świetnie motywują do nauki. Wiele aplikacji posiada też specjalne alerty przypominające o konieczności nauki, testy sprawdzające wiedzę, nagrania z wymową oraz wiele innych przydatnych narzędzi.

Skoro wiesz już, jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego, zabierz się do pracy. Wystarczy tylko godzina dziennie, by wkrótce zacząć posługiwać się nowym językiem. Postaraj się maksymalnie zmotywować, a na pewno osiągniesz zadowalające efekty!

Oceń wpis!
[Ocen: 6 Średnia: 2.7]

1 Comment:

  • Najważniejsze to rozpocząć poznawanie niemieckich słówek od tych najczęściej używanych. Takie podejście daje szybkie efekty i nie zniechęca do dalszej nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *