Pierwszy wyjazd

co zabrać na pierwszy wyjazd
O Nas

SPRAWDŹ KIM JESTEŚMY

Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na emigrację zarobkową w charakterze opiekuna osób starszych. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem na takich specjalistów oraz korzystnymi stawkami. Planujesz zacząć zarabiać w ten sposób za zachodnią granicą? Podpowiadamy, co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech!

Opieka seniora w Niemczech wypełnij krótki formularz i spełnij marzenia o lepszych zarobkach!

  Chociaż emigracja często daje szanse na podreperowanie budżetu oraz zdobycie nowych doświadczeń, w większości przypadków jest dość stresująca. Poczucie obcości i tęsknota za domem tylko potęgują nerwy związane z kwestiami zawodowymi. Co więcej, osoby zajmujące się starszymi są szczególnie narażone na przemęczenie. Odpowiednie przygotowanie może jednak pomóc zapewnić lepszy start. Dowiedz się, co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech!

  Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech?

  Wiele osób planujących spróbować swoich sił na emigracji zarobkowej ma kłopot z tym, jak się spakować. W stresie łatwo o czymś zapomnieć, dlatego omówimy absolutne podstawy. Mając świadomość tego, co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech, można uniknąć niepotrzebnych kłopotów i nerwów.

  Oczywiście najważniejsze jest, pamiętać o swoich dokumentach – dowodzie osobistym, prawie jazdy, karcie płatniczej/ debetowej, zaświadczeniu o prawach do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego/ dokumencie EKUZ, a także umowie podpisanej z agencją. Na wszelki wypadek warto też spakować paszport. Poszczególne dokumenty dobrze jest skserować – kopie mogą być pomocne w razie utraty oryginałów.

  Koniecznie powinno się również zabrać specjalny notes lub stworzyć notatkę w telefonie, w której zapisze się najpotrzebniejsze informacje. Warto spisać m.in. dane oraz adres pracodawcy, niemieckie numery alarmowe, dane polskiej ambasady w Niemczech i pobliskiego konsulatu, dane kontaktowe do osób bliskich oraz inne cenne informacje (np. grupę krwi, listę przyjmowanych leków, alergie).

  Opiekunka seniora – co zabrać na pierwszy wyjazd?

  Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „opiekunka seniora co zabrać na pierwszy wyjazd” głównie znajdzie się porady związane z dokumentami itp. Dobrze jest jednak przemyśleć też pozostałe, dość prozaiczne elementy bagażu. Przede wszystkim należy rozsądnie się spakować, by nie zabrać ani zbyt mało, ani zbyt dużo.

  Ubrania powinny być dostosowane do pory roku – pogoda w Niemczech jest dość podobna do polskiej. Najlepiej zabrać wygodne stroje, które będą odpowiednie do pracy. Opieka nad osobami starszymi w dużej mierze jest związana przecież z wysiłkiem fizycznym. Należy jednak zabrać też coś bardziej eleganckiego, np. na uroczystości rodzinne, wyjście do kościoła czy dni świąteczne.

  Oczywiście koniecznie trzeba spakować niezbędne leki i kosmetyki, szczególnie te, które mogą być niedostępne w Niemczech. Nie ma jednak sensu zabierać wszystkich powszechnych środków higieny, np. żelu pod prysznic, mydła czy pasty do zębów. Jeśli nie stosuje się jakichś specjalistycznych produktów, lepiej jest po prostu kupić je po przyjeździe. W ten sposób zaoszczędzi się sporo miejsca w walizce.

  Jak się przygotować na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniorów Niemcy?

  Ważną kwestią jest także to, jak się przygotować na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniorów Niemcy. Jeśli ma się taką możliwość, dobrze jest zapisać się na specjalistyczne warsztaty, a także przyspieszony kurs językowy. Na pewno warto też nieco lepiej zapoznać się z kulturą naszych zachodnich sąsiadów. Lektura przewodników czy nawet obejrzenie kilku materiałów w tym temacie na serwisie YouTube będzie bardzo pomocne. Ważne są m.in. święta, przesądy, tradycje, kuchnia, a także aktualna sytuacja w kraju. Koniecznie powinno się też uregulować sprawy w banku – np. wyrobić sobie specjalną kartę walutową czy założyć konto w niemieckim oddziale.

  Praca w opiece seniorów pierwszy wyjazd – jak się przygotować?

  Jeśli nigdy nie miało się doświadczenia z takim sposobem zarobku, najrozsądniej jest zdecydować się na wsparcie ze strony doświadczonej agencji. W ten sposób uzyska się najwięcej informacji odnośnie do tego, jak wygląda praca w opiece seniorów pierwszy wyjazd i jak się do niej przygotować. Ma się również pewność, że wszystko zostanie profesjonalnie zorganizowane, a w razie ewentualnych kłopotów niezwłocznie uzyska się potrzebną pomoc. Zatrudnianym przez nas opiekunkom przydzielamy koordynatorów, którzy wpierają ich nie tylko pod względem formalnym, ale też psychicznym. Dzięki temu wyjazd i cały pobyt są o wiele bardziej komfortowe.

  Zastanów się, co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora w Niemczech. W ten prosty sposób możesz uniknąć wielu kłopotów, a przede wszystkim niepotrzebnego stresu. Dobra organizacja to podstawa – zadbaj o swoje przygotowanie, a także zwróć się do doświadczonej agencji opiekunek! Sprawdź naszą ofertę – praca opieka Niemcy!